ÖVRIGT / Diverse / Väggmask 8157573
*
nr 815 7573
Väggmask
Keramik, höjd: 26
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2013
kl 18:06:37
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: väggmask keramik
-
4216 Ã…ngmaskin
Modell äldre. Längd: 30 cm, djup: 26 cm, höjd: 27 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:50
-
4215 Ã…ngmaskin
Tidigt 1900, tal, "GM Dynamo". Längd: 42 cm, djup:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:34
-
4016 Bläckställ
Metall, 1900-talets början, + brevkni. Längd: 32-2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:10
-
4031 Skål på fot
omkring 1900, Sèvres, Porslin, mässing. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:08
-
2007 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap med t..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:31
-
2006 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:09
*
Väggmask
nr 815 7573
Väggmask
Keramik, höjd: 26
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2013 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: väggmask keramik
-
4216 Ã…ngmaskin
Modell äldre. Längd: 30 cm, djup: 26 cm, höjd: 27 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:50 -
4215 Ã…ngmaskin
Tidigt 1900, tal, "GM Dynamo". Längd: 42 cm, djup:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:34 -
4016 Bläckställ
Metall, 1900-talets början, + brevkni. Längd: 32-2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:10
-
4031 Skål på fot
omkring 1900, Sèvres, Porslin, mässing. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:08 -
2007 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap med t..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:31 -
2006 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:09